اسباب بازی نیسان بزرگ که در کره ماه جایزه نوبل دریافت کرد

بازی‌ها و اسباب‌بازی‌ها، همانطور که پیرو لونگو می‌گوید، اشیاء هنری و ابزار خلاقیت و کار انسانی هستند که در تاریخ هر انسان و در هر عصری به دامن زدن به رویاها و تخیل او و همچنین هوش او کمک کرده‌اند.

حجم بازی ها و اسباب بازی ها. تاریخ و تکامل، همراه با عکس‌هایی از مجموعه‌های خارق‌العاده موزه اسباب‌بازی و موم باقریه، برخی ویژگی‌های مربوط به اسباب‌بازی‌های قرن بیستم فاشیست، تویوتاهای فقیر در سیسیل، کارخانه‌های ایتالیایی اسباب‌بازی‌های فلزی و مهم‌تر از همه را در نظر می‌گیرد.

مواد متعددی که در دوره‌های مختلف، قبل از ظهور اسباب بازی نیسان بزرگ  سریالی و تکنولوژیک مورد استفاده قرار می‌گرفتند، همچنین بینش‌های جالبی در مورد مشکلات مربوط به مرمت، جنبه‌های آموزشی و در مورد موزه‌ها و ارزش آموزشی آنها ارائه می‌کردند.

وقتی در حین بازی به فرزندانمان نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که گاهی اوقات آنها از سرگرمی‌های ساده لذت می‌برند که ما را به یاد دوران کودکی خودمان یا والدینمان می‌اندازد و با لبخند فکر می‌کنیم این بازی‌ها چند ساله هستند.» ما یک حقیقت مقدس را تأیید می کنیم، زیرا خاستگاه بازی ها و اسباب بازی ها در مه زمان گم شده است.

 

به لطف کاوش های بسیار مهم باستان شناسی و منابع ارزشمند ادبی و هنری، ما با بازی ها و اسباب بازی هایی آشنا شده ایم که دنیای باستان، از سومری ها تا مصری ها، از یونانی ها تا رومی ها، اختراع و تولید کرده اند.

این مطالب آشکار و جذاب یافت شده به ما این امکان را می‌دهد تا نگاهی اجمالی به دنیای کودکان در دوران باستان بگشاییم: با کمال تعجب متوجه می‌شویم که کودکان دوران باستان از بازی‌ها، سرگرمی‌ها و اسباب‌بازی‌های مشابه امروزی، چه از نظر شکل و چه از لحاظ ماهیت، استفاده می‌کردند.

به این ترتیب، احساس تداوم، دایره ای شاد که در آن هزاره های تاریخ با شادی یکدیگر را ملاقات می کنند و تقریباً یکدیگر را خنثی می کنند» همانطور که مارکو فیتا، محقق مشهور این بخش بیان کرده است.

(فیتا، مارکو، بازی‌ها و اسباب‌بازی‌ها در دوران باستان، لئوناردو آرته، میلان، 1997، ص 10) تصویر «دور گردش شاد» بسیار زیباست زیرا در طول هزاره‌ها، مرزها و فواصل، زبان‌ها و تفاوت‌های قومی، تاریخی بافت جمعیتی که در سپیده دم تاریخ زندگی می کردند، اما به نظر می رسد با فرزندان ما معاصر هستند. همه این‌ها فوق‌العاده هستند و ما را بر آن می‌دارند تا بیشتر به این موضوع بپردازیم.

بچه های دوران باستان فرصت های بازی متعددی در اختیار داشتند، مانند تاب خوردن، طناب زدن، پرتاب بادبادک، جهش بازی، طناب کشی یا چوب سواری و غیره و غیره. همانطور که به وضوح می بینیم، به نظر می رسد همه اینها واقعیت روزمره هر زمین بازی امروزی را منعکس می کند، اما با تفاوت هزاره ها. بیایید به عنوان مثال بازی اسکیت ها را در نظر بگیریم: این بازی به هزاره چهارم قبل از میلاد برمی گردد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.