بازیگر معروفی که با خوردن خوراک ماهی قزل آلا جایزه نوبل را دریافت کرد

برای پنجمین بار از سال 2010، نوفیما مروری بر مواد مورد استفاده در خوراک ماهی قزل آلا نروژی گردآوری کرده است. مستندات بر اساس خوراک در سال 2020 از چهار شرکت بزرگ خوراک تهیه شده است.

این نشان می دهد که ترکیب خوراک ماهی قزل آلا پرورشی نروژ تقریباً مشابه گزارش قبلی در سال 2016 است. همین امر در مورد استفاده ماهی آزاد از خوراک نیز صدق می کند. افزایش اندکی در حجم خوراک و ماهی قزل آلا پرورشی مشاهده شده است.

Aas یک محقق در زمینه خوراک و تغذیه در Nofima است و نویسنده اصلی گزارش اخیر در مورد استفاده از منابع خوراک در پرورش ماهی قزل آلا نروژی است. این گزارش با داده ها در سال 2020 تهیه شده است و به روز رسانی گزارش مربوطه از سال 2016 است.

آس می‌گوید: «این گزارش مبنایی را برای تصمیم‌گیرندگان در مورد چگونگی استفاده از منابع و مدیریت آن‌ها به بهترین شکل ممکن فراهم می‌کند».

در این آخرین گزارش، مواد تشکیل دهنده جدید خوراک مانند کنجاله حشرات، پروتئین تک سلولی، محصولات تخمیری و ریزجلبک ها گنجانده شده است.

اینها بخش کوچکی را به خود اختصاص دادند، تنها 0.4 درصد از حجم کل خوراک ماهی قزل آلا، یا در مجموع 8000 تن. در سال 2020، در مجموع 1.98 میلیون تن مواد تشکیل دهنده استفاده شد و 1.47 میلیون تن ماهی قزل آلا و 0.9 میلیون تن قزل آلای رنگین کمان تولید شد.

دولت هدفی تعیین کرده است که بیشتر خوراک ماهی قزل آلا باید از منابع نروژ تولید شود و تمام خوراک باید از منابع پایدار باشد. این گزارش از Nofima نشانه هایی از نحوه عملکرد تغذیه ماهی از ابتدا ارائه می دهد.

خوراک بزرگترین منبع انتشار گازهای گلخانه ای در صنعت آبزی پروری است. بنابراین بسیار مهم است که تولیدکنندگان بیشتری از مواد خام جدید و پایدار استفاده کنند.

در چند سال آینده، باید شاهد افزایش شدید استفاده از مواد اولیه پایدار تولید شده در نروژ باشیم. وزیر ماهیگیری و امور دریایی، Bjørnar Skjæran می گوید: این می تواند پایه و اساس یک ماجراجویی صنعتی جدید در امتداد ساحل باشد.

8 درصد مواد اولیه خوراک ماهی در سال 2020 در نروژ تولید و 92 درصد آن وارداتی بوده است. نروژ فقط روغن ماهی و پودر ماهی را برای خوراک تامین می کرد، بنابراین مواد جدیدی مانند پودر حشرات از سال 2020 در نروژ تولید نشد.

“دولت هدف دارد که تا سال 2030 تمام خوراک آبزی پروری از منابع پایدار تامین شود و بنابراین ما صنعت جدیدی را در نروژ ایجاد خواهیم کرد. اگر می‌خواهیم در یافتن بهترین و مؤثرترین راه‌حل‌ها موفق شویم، صنعت، تحقیق و سیاست باید با هم همکاری کنند.»

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.