با خوردن نخود سبز تازه دچار آلزایمر نشوید

با انتخاب بهترین انواع نخود سبز تازه برای نگهداری، توصیه می شود انواع لوبیاهای شیرین کننده را تهیه کنید. آنها می توانند شکل نخودی متفاوتی داشته باشند صاف و چروکیده.

گونه های صاف دانه به دلیل مقاومت در برابر سرما و برداشت زود هنگام مشهور هستند. نخود مچاله شده با طعم شیرین متمایز می شود ، اما از نظر مقاومت در برابر یخ زدگی و آفات ، نسبت به رقبای شکل گرد کمی پایین تر است.

گونه های کوچک شده نخود برای شکل اصلی اغلب لوبیا مغز نامیده می شوند. نشاسته موجود در آنها کمتر است، کیفیت طعم به این دلیل بهتر می شود، برای مصرف، طعم شیرین قوی تر است.

نخود فرنگی در انتهای پوشش گیاهی یا در طی عملیات حرارتی شروع به چروک شدن می کند. نخود مغزی برای سالاد بسیار عالی است و گزینه ای عالی برای کنسرو در نظر گرفته می شود.

نخود فرنگی به راحتی رشد می کند، به شرطی که خاک غنی، خنک، عمیق، هوموسی و هوا باشد. مقداری کمپوست اضافه کنید.

نخود از خشکسالی می ترسد. آب و هوای معتدل را می پسندد که هوا و نور زیادی دریافت می کند.نخود فرنگی در محل کاشته می شود، از اوایل اسفند تا پایان اردیبهشت.

در خاک سبک، خنک و آفتابی، شیارهایی به عمق 5 سانتی متر و با فاصله 60 سانتی متر از هم ایجاد کنید که هر یک تا دو سانتی متر دانه ها را در آن قرار دهید. آنها را با خاک و آب بپوشانید.

اگر می خواهید دوره برداشت را با کاشت پلکانی تمدید کنید، در صورت آبیاری منظم، نخود فرنگی چروکیده را همچنان می توان در ماه مه تا ژوئن کاشت.

نخودفرنگی از محصولات ضروری باغات ما است. اجازه ندهید رنگ سبز زیبای آنها شما را گول بزند، اینها سبزیجات نیستند، بلکه حبوبات هستند، از خانواده Fabaceae! نخود برفی، یا نخود برفی، غلاف های ترد ارائه می دهد، در حالی که نخود فرنگی گلوله های کوچک شیرین و آبدار، غنی از ویتامین های B، C، E و K را ارائه می دهد. آی تی!