با فوم ساده متری دیوار ضد زلزله بسازید

کاهش انرژی مورد نیاز ساختمان ها یکی از مهم ترین مشکلات معماری مدرن است.  فوم ساده متری انعطاف پذیر نیز عایق صوتی خوبی است، این فقط در مورد عایق کاری دیوارها یا سقف ها با پشم معدنی یا پلی استایرن نیست.

یکی از راه های بهبود این تعادل، از بین بردن تلفات حرارتی غیر ضروری از طریق کارهای عایق حرارتی است.

با این حال، این فقط در مورد عایق کاری دیوارها یا سقف ها با پشم معدنی یا پلی استایرن نیست.

محافظت از مکان هایی مانند اطراف پنجره ها و دودکش ها، فضای خالی برای لوله ها و سیم ها در دیوارها، سقف ها و سقف ها است. محصولی که متخصصان اغلب برای استفاده در چنین شرایطی توصیه می کنند فوم تفنگ پلی اورتان برای سطوح کوچکتر است.

یکی از بزرگترین مزایای فوم  کارایی آن است. پس از استفاده حدود ۳۰ برابر حجم اولیه خود منبسط می شود و شکل خود را با فضایی که باید پوشانده شود تطبیق می دهد و به همین دلیل مانعی محکم و بادوام در برابر سرما و رطوبت ایجاد می کند.

یکی دیگر از مزیت های مهم فوم  راحتی در استفاده، یعنی کاربرد آسان، خشک شدن سریع و چسبندگی عالی به سطوح مختلف حتی عمودی است.

فوم

محصولات مدرن مانند فوم زمستانی تفنگ کم فشار P525 نه تنها در مدت زمان کوتاهی سفت می شوند، بلکه با تفنگ نیز اعمال می شوند که کار را بسیار آسان کرده و مدت زمان آن را کوتاه می کند.

شایان ذکر است که عایق کاری سقف با فوم در زمستان نیز قابل انجام است زیرا برخی از محصولات ذکر شده برای اجرا در دمای محیط از – ۱۰ درجه سانتی گراد تا + ۲۵ درجه سانتی گراد مناسب می باشند.

با این حال، باید به خاطر داشت که از بین بردن خطر پل های حرارتی و خروج گرما از اتاق ها، چوب جامد و محافظت دائمی از تاسیسات مهم ترین، اما نه تنها، مزایای این ماده است.

عایق با فوم  علاوه بر این از اتاق ها در برابر رطوبت محافظت می کند و در عین حال فوم در برابر طیف گسترده ای از دماها و ایجاد قارچ ها و کپک ها مقاوم است.

در مورد کارهای عایق حرارتی داخل اتاق زیر شیروانی، این امر از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا مکان هایی که سقف و دیوارها به هم می رسند اغلب در معرض رطوبت و در نتیجه در معرض قارچ هستند.

بنابراین، به عنوان مثال، سر و صدای سیستم آب و فاضلاب را کاملاً کاهش می دهد.