شیلنگ تصفیه آب خانگی که موجب آتش سوزی منزل شد

مطالعات نشان داده‌اند که شیلنگ‌های باغچه هنگام استفاده می‌توانند آئروسل تولید کنند. هنگامی که این آئروسل ها حاوی باکتری لژیونلا هستند و استنشاق می شوند، ممکن است فرد به بیماری لژیونر یا تب پونتیاک مبتلا شود.

شیلنگ ها معمولاً به دلیل دماهای بالا، رکود آب و تشکیل بیوفیلم، محیط مساعدی را برای رشد باکتری لژیونلا فراهم می کنند.

شیلنگ تصفیه آب خانگی یکی از بهترین نمون ها برای تصفیه آب می باشد.

آیا آب شلنگ کلر دارد؟
اگر به یک سیستم بهداشت عمومی آب متصل هستید، آب شما دارای کلر خواهد بود.

کلر معمولاً به آب اضافه می شود زیرا به طور موثر عوامل بیماری زا را در آب از بین می برد. با این حال، مقادیر برای اطمینان از سمی نشدن آن کنترل می شود.

شیلنگ

بنابراین، اگر مقداری کلر را در آب شلنگ خود بویید، برای مصرف یا برای گیاهان و حیوانات خانگی شما خوب و بی خطر است.

با این حال، هنوز باید مطمئن شوید که هیچ آلاینده دیگری در آب شلنگ وجود ندارد تا کاملاً ایمن باشد. می توانید از شلنگ های PVC اجتناب کنید و از یک سیستم تصفیه آب شیلنگ خوب استفاده کنید.

آیا آبیاری گیاهان با آب کلر مناسب است؟
در مقادیر بیش از حد، کلر می تواند برای گیاهان سمی باشد. هر گونه آب کلردار (به عنوان مثال، آب استخر شما) نباید برای آبیاری گیاهان خود استفاده شود.

کلر معمولاً به آب شهری اضافه می شود تا عوامل بیماری زا را از بین ببرد و آن را برای مصرف بی خطر کند. بنابراین، اگر از آب شهری استفاده می کنید، در حال حاضر مقداری کلر دارد. با این حال، سطح کلر در آب لوله کشی نه تنها برای انسان و حیوانات خانگی بی خطر است، بلکه برای گیاهان نیز بی خطر است.

در واقع، گیاهان برای رشد و نمو سالم به کلر نیاز دارند، بنابراین استفاده از آب لوله کشی برای آبیاری اشکالی ندارد.

آیا سگ من می تواند آب شیلنگ بنوشد؟
کارشناسان حیوانات اکیداً توصیه می‌کنند که حیوانات خانگی از نوشیدن آب شیلنگ خودداری کنند، زیرا به انسان توصیه می‌شود این آب را ننوشند – ممکن است با فلزات سنگین، مواد شیمیایی و عوامل بیماری‌زا آلوده باشد.

یکی از عوارض شایع سلامتی برای حیوانات خانگی که آب شلنگ می نوشند، ذات الریه آسپیراسیون است. همانطور که حیوان خانگی شما آب شلنگ را استنشاق می کند، می تواند به راحتی وارد ریه های او شود و منجر به ذات الریه آسپیراسیون شود. اما حیوان خانگی در معرض پاتوژن ها و مواد شیمیایی نیز قرار دارد که به طور بالقوه می تواند آنها را بیمار کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.