عروسی که بیل جلو تراکتور دست دوم را مهریه خود اعلام کرد

ابزارهای کشاورزی مانند بیل جلو تراکتور دست دوم ابزاری هستند که در مزارع برای کمک به فرآیند کشاورزی استفاده می‌شوند و در نتیجه کار را زمان‌بر و آسان‌تر می‌کنند.

از فناوری کشاورزی چه می دانید؟
به فناوری تولید ماشین آلات مورد استفاده در مزرعه اشاره دارد. ماشین‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که کار را آسان‌تر کرده و هر مرحله از کشاورزی را انجام دهند.

کشاورزی آبیاری چیست؟
استفاده از مقادیر تنظیم شده آب در فواصل منظم است. به رشد محصولات زراعی و حفظ مناظر در دوره‌هایی که بارندگی متوسط کمتری دارد کمک می‌کند.

هزاران سال است که ما کشاورزی می کنیم اما هنوز هم برای مدت طولانی توسعه نیافته باقی مانده است. علاوه بر این، پس از استقلال، برای برآورده کردن تقاضای خود، غلات غذایی را از کشورهای دیگر وارد می کردیم. اما پس از انقلاب سبز به خودکفایی رسیدیم و مازاد تولید خود را به کشورهای دیگر صادر کردیم.

علاوه بر این، قبلاً برای کشت غلات غذایی کاملاً به باران های موسمی وابسته بودیم، اما اکنون سدها، کانال ها، چاه های لوله و مجموعه پمپ ها ساخته ایم.

همچنین، ما اکنون تنوع بهتری از کودها، آفت‌کش‌ها و دانه‌ها داریم که به ما کمک می‌کنند در مقایسه با آنچه در زمان‌های قدیم تولید می‌کردیم، غذای بیشتری تولید کنیم.

 

با پیشرفت تکنولوژی، تجهیزات پیشرفته، امکانات آبیاری بهتر و دانش تخصصی کشاورزی شروع به بهبود کرد.

علاوه بر این، بخش کشاورزی ما نسبت به بسیاری از کشورها قوی تر شده است و ما بزرگترین صادرکننده بسیاری از غلات غذایی هستیم.
اشتباه نیست اگر بگوییم غذایی که می خوریم موهبت فعالیت های کشاورزی است و کشاورزان هندی که عرق خود را برای تهیه این غذا به کار می بندند.

علاوه بر این، بخش کشاورزی یکی از مشارکت کنندگان عمده تولید ناخالص داخلی (GDP) و درآمد ملی کشور است.

همچنین نیاز به نیروی کار زیاد و کارمندان حدود 80 درصد از کل افراد شاغل دارد. بخش کشاورزی نه تنها به طور مستقیم بلکه به صورت غیرمستقیم نیز اشتغال دارد.