مردی که به خاطر کابل آیفون تصویری همسرش را 5 سال زندانی کرد

مجموعه ای از سیم ها که شامل یا تماماً از فیبرهای نوری ساخته شده است. فیبرهای نوری سیم های نازکی به اندازه مو هستند که از شیشه یا پلاستیک ساخته شده اند و می توانند داده های بیشتری را سریعتر از کابل های آلیاژی منتقل کنند.

کابل آیفون تصویری موج جدید انتقال داده و ارتباطات است، اما نمی‌تواند جایگزین کابل‌های مسی در کنار هم شود، زیرا نمی‌توانند برق را انتقال دهند.

همه این نوع کابل‌ها ممکن است خودشان باندل شوند تا یک بسته کابلی جدید Quik-Pull را برای اهداف نصب تشکیل دهند.

برای بسته بندی، به یاد داشته باشید که نمی توانید کابل بدون هادی داشته باشید و هادی ها از رشته های سیم جداگانه تشکیل شده اند.

کابل

سیم می‌تواند یک رشته ضخیم‌تر برای یک سیم جامد یا رشته‌های ظریف‌تر (رشته‌ها) باشد و یک هادی می‌تواند از یک رشته سیم تا چند رشته تشکیل شده باشد، تا زمانی که رشته‌های متعدد از یکدیگر عایق نباشند. و یک کابل از بیش از یک هادی ساخته شده است و هر هادی باید از بقیه عایق باشد.

کابل های برق از سه جزء اصلی تشکیل شده اند: هادی، عایق و غلاف.
هادی سیگنال های الکتریکی را حمل می کند، عایق مدار الکتریکی را ایمن می کند و غلاف از واکنش های شیمیایی ناخواسته ناشی از عوامل خارجی جلوگیری می کند.
کابل ها را می توان به طور کلی به دو نوع Shielded و Power تقسیم کرد.
کواکسیال، فیبر نوری و جفت پیچ خورده کابل‌های محافظ هستند که عمدتاً برای ایجاد شبکه‌ها استفاده می‌شوند.
یک منبع تغذیه تک فاز به یک خط، یک نول و یک سیم زمین نیاز دارد، در حالی که برای یک منبع تغذیه سه فاز، هر یک به سیم های سه خط، یک نول و یک سیم زمین نیاز است.
خانه‌ها، ساختمان‌ها، مراکز خرید، تونل‌ها، معادن، پروژه‌های مترو، فرودگاه‌ها، نیروگاه‌ها و کارخانه‌ها، کشتی‌ها، خطوط هوایی برق، راه‌آهن، کارگاه‌های ساختمانی برخی از کاربردهای کابل‌های برق هستند.