مصریان باستان به شیره خرما شکرک زده علاقه شدیدی داشتند

میوه درختان خرما است و یکی از میوه های معروف به ارزش غذایی بالا و میوه ای تابستانی است که در جهان عرب رواج دارد.

در گذشته اعراب در زندگی روزمره خود به آن تکیه می کردند.خرما به شکل بیضی شکل است و اندازه آن از 20 تا 60 میلی متر طول و 8 تا 30 میلی متر قطر متفاوت است.

میوه رسیده از یک هسته سخت تشکیل شده است که با کاغذی احاطه شده است.

پوششی به نام تارتار که هسته را از قسمت گوشتی که خورده می شود جدا می کند.

مورخان در مورد محل پیدایش آن اختلاف نظر داشتند، بنابراین برخی از مورخان اعتقاد خود را مبنی بر منشأ آن در اطراف خلیج فارس بیان کردند و برخی از آنها می گویند که قدیمی ترین اطلاعات شناخته شده در مورد درختان خرما در بابل 4 هزار سال قبل از میلاد بوده است.

در مورد استفاده مصریان باستان از شیره خرما شکرک زده شناخته شده است.

گل ماده دارای سه تخمدان است و فقط سه سر آن قابل مشاهده است که یکی از این تخمدان ها گرده افشانی می شود و دو تای دیگر بدون گرده افشانی می مانند و پژمرده می شوند و می ریزند و در اینجا تخمدان گرده افشانی رشد می کند.

میوه خرما پنج مرحله (مرحله) اساسی رشد را طی می کند.

خرما

خرما دارای ارزش غذایی بالایی بوده و از قدیم الایام غذای اساسی انسان به شمار می رفته است و میوه خرما از نظر قند بالاترین میوه محسوب می شود و این ترکیبات با توجه به ماهیت میوه متفاوت است.

تر، نیمه خشک یا خشک و همچنین با توجه به شرایط محیطی اطراف درختان و ترکیبات میوه ها نیز متفاوت است در واریته های مختلف نسبت قند خرما از 70 تا 78 درصد اجزای میوه بیشتر است.

این قندها به سرعت جذب می شوند، مستقیماً به خون منتقل می شوند، هضم می شوند و می سوزند.

10 عدد خرما (حدود 100 گرم) در روز تمام نیاز روزانه فرد به منیزیم ، منگنز ، مس و گوگرد و نیمی از نیاز او به کلسیم و پتاسیم را

خرما ارزش غذایی زیادی دارد، مقوی عضلات و اعصاب، ترمیم کننده و تاخیر در پیری است و اگر شیر به آن اضافه شود، یکی از بهترین غذاها است، مخصوصاً برای کسانی که دستگاه گوارششان ضعیف است.

ارزش غذایی خرما قابل مقایسه با برخی از انواع گوشت و سه برابر ارزش غذایی ماهی است و برای افراد مبتلا به کم خونی و بیماری های سینه مفید است و به صورت رب یا خیسانده و جوشانده و نوشیده شده به صورت دسته ای داده می شود.

به ویژه برای کودکان، مردان جوان، مردان جوان، ورزشکاران، کارگران، دوره نقاهت، افراد لاغر و زنان باردار مفید است.